Koostööparner Äripäev ja Äripäeva raadio.
Coach Nele Pruul meedias:

Kui saan mida tahan,
siis olen alles tõeliselt õnnelik!

Inimese jaoks, keda ei huvita enesearengu teema, on see lause nagu lause ikka, ei midagi erilist. Inimese jaoks, keda huvitab, milleks ta tegelikult suuteline on ja kes ta päriselt on, tahab teada iga
varjatud mõtet selle taga, sest kui see lahti harutada, siis on selle mõtte taga peidus hoopis suur oht
meie eesmärkidele. Elus liikumapanevaks jõuks ongi ju püüdlemine selle poole, mida me TAHAME. Olgu selleks siis asjad,
suhted või midagi muud. See teadmine, et need meil kunagi olemas saavad olema, panebki ju täna
pingutama. See paneb tegema muutusi, paneb teisiti mõtlema, paneb riskeerima jne Oled kindlasti
nõus sellega – me töötame täna millegi nimel, mida tulevikus saada loodame.
Tegelikult kannatame millegi poole püüeldes lausa kaks korda.

nele pruul
coaching

Stargate Project – erivõimetega inimesed
töötavad luures

1995.aastal avalikustas USA valitsus Stargate Project`i materjalid. See oli 1970-ndatel loodud salajane sõjaväeüksus, mis kasutas ekstrasensoorsete ehk erivõimetega inimesi spioonidena.

 

-Näiteks 1970-ndatel kasutas president Carteri administratsioon selliseid inimesi Vene luurelennuki leidmiseks Aafrikas.

–  FBI heaks töötasid inimesed, kes aitasid terrorivastastel üksustel leida Osama bin Ladenit ning võimalikke asukohti, kus võiks toimuda järgmised terrorirünnakud jne jne

 

Kas see on tõsi ja kas see aitab eesmärgi, tahtmise või soovi kiiremini teoks teha?

Sisuturundussaade: coach aitab nii
äri- kui eraelu sihid teoks teha

Saate teema on coaching ehk kuidas koostöös coachiga mõtteviisi ja harjumuste analüüsi ja korrektuuride abil jõuda endale seatud eesmärgini. Coachingu aluseks on tahe olemasolevat parendada ning valmisolek enda harjumusi muuta. Nele Pruul, kes on aktiivselt tegutsev coach, räägib lähemalt, kuidas protsess töötab, milline on coachi roll soovitu suunas liikumisel ning toob näiteid erinevatest eesmärkidest. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

coaching
coaching
coaching

CIA luureametnikele tehtav uskumuste ja
avatud mõtlemist arendav test.

See CIA luureametnikele tehtav TEST aitab mõista, kui avatud või kui piiratud nad on oma uskumuste suhtes.

Just uskumused on need, mis seavad piire, aga neist alateadlikest eelarvamustest on võimalik teadlikult mööda saada.

Tee oma uskumuste kohta nimekiri ja kaalu neid 7 seitset strateegiat, mida CIA kasutab, et õpetada oma luurajaid avatumalt mõtlema:

  1. Tunne ära oma uskumused ja tunnista endale, et need on seotud eelarvamustega.
  2. Saa vilunuks erinevate alternatiivsete seisukohtade väljatöötamisel.
  3. Ära eelda, et teine inimene mõtleb või käitub nagu Sina.
  4. Kujuta ette, et see mida Sa praegu usud on vale ja seejärel arenda välja uus stsenaarium kuidas see võib tõsi olla.  See aitab näha piiranguid Sinu enda uskumustes.
  5. Proovi käituda vastavalt teise inimese uskumustele.
  6. Mängi „kuradi“ advokaati lähtudes vähemuse seisukohast. See aitab näha, kuidas alternatiivsed eeldused muudavad maailma teistsuguseks.
  7. Suhtele erineva uskumuste ja taustaga inimestega.

Coach Nele Pruul: Gentelman artikkel

Sa ei ole coach just pikka aega olnud, kui nii võib öelda. Sinu elukutse on hoopis midagi muud. Miks Sa tegid  sellise kannapöörde elus? 

Kasutan sellele vastamiseks oma endise kolleegi sõnu, kes ütles väga tabavalt, et oli aeg hakata endale raha teenima, mitte teistele. Sinnamaani olin ma elanud sõrmedega teiste rahakotis, olin raamatupidaja.

Jah, eelmisel kevadel saingi aru, et nüüd on see aeg käes, kus tuleb edasi liikuda. 

Kas Sa ei kartnud uutele väljakutsetele vastu minna kui maailmas COVID-19 möllab?

Ei kartnud, sest kui tead mida tahad ja miks seda tahad, siis ei ole ükski takistus ületamatu. Rõhk on sõnadel tahad ja miks.

Kõik mu kliendid on pidanud vastama nendele  kahele küsimusele: mida nad tahavad ja miks nad seda tahavad?

Oma töös puutud sa kokku väga paljude tahtmistega, mida inimesed tahavad?

Inimeste tahtmised ja põhjused, miks nad seda tahavad, on erinevad. Mul on kliente, kes tahavad rohkem raha teenida, aga on ka neid kellel on mittemateriaalsed soovid – spordisaavutuste parandamine, läbipõlemisest väljatulemine, hingerahu leidmine jne. 

Kui inimene teab mida ta tahab ja mis selle tulemusena tema elus muutub, siis peab ta esitama endale järgmised kaks küsimust.

coaching

Coach Nele Pruul: Imeline Teadus artikkel.
Kuidas saada oma TAHTMISED?

Sina oled õige inimene, kelle käest seda küsida, sest Sinu tegemisi Facebookis jälgides saab aru, et rõhud oma töös väga palju inimeste enda tahtmistele ja nende mõtlemisele.

Oma tahtmine on ju kõige magusam ja kui see on saavutatud, siis selle üle tuntakse eriti suurt rõõmu. Tahtmine on kõige alus. Ütleb ju ka vanarahvatarkus „tahtmine on pool võitu!“. 

Kui pole tahtmist, siht või eesmärki, siis ollakse nagu mänguasi, mida juhib väline keskkond. Välisest keskkonnast saame me infot läbi 5 meele – läbi haistmise, maitsmise, kompimise, nägemise ja kuulmise.

 

Kui aga soovitakse saavutada oma unistus või tahetakse eesmärk teoks teha, siis tuleb õppida kasutama oma kõrgemaid meeli. Seda ma coachingus õpetangi. Ma õpetan inimestele kuidas nende eesmärk või tahmine sõltub nende mõtlemisest ehk sellest, kuidas kasutatakse arutlus- ja ettekujutlusvõimet, mälu, eeldamist, tahet ja intuitsiooni.

Milline on järgmine samm?

Tuleb teha inventuur ja analüüsida, kas kõik mõtted ja tegevused, mida  hetkel tehakse, kas need on need, mis viivad edasi ning kas nende tegevuste jätkamine annab lõpuks soovitud tulemuse või on vaja midagi muuta.

Coach Nele Pruul: Õige mõttemaailm on
vudament soovide täitumiseks!

Minu nõuanne inimestele, kes tahavad oma elus midagi saavutada, kes tahavad oma tahtmist saada, just seda tahtmist, mis on neile väga hingelähedane, millest isegi parimad sõbrad ei pruugi teada, kuid mis annab nende elule väärtuse ja mõtte, sest nad teavad, et tänu sellele nende elus midagi muutub, ärge nähke üksi vaeva, palgake coach, kes aitab selle idee või tahte reaalsuseks muuta, sest kogu tööst moodustab 95% mõtlemine.Kokkuvõtvalt öeldes on mõtteviis inimese väljakujunenud hoiak. See on tema uskumuste kogum, mis kujundab seda, kuidas ta iseennast ja maailma mõtestab ning määrab tema suhtumise erinevatesse olukordadesse, sest inimese mõtted, tundeid ja käitumine on alati omavahel kooskõlas.

See ongi koht, kus Coachi abi vaja läheb, sest harmoonia saavutamine nõuab rohkem ja täpsemaid teadmisi.

Meil kõigil on aastatega väljakujunenud just meile omane mõtteviis, aga kui soovitakse muutusi, siis peab endalt küsima:

  • kas olemasolev annab seda, mida tegelikult tahame elus saada?
  • ja kui ei anna, siis kuidas seda muuta?
coaching
coaching

Coach Nele Pruul: Kas tõesti mõjutab
alateadvus era- ja äritegevust?

See on olnud juba sajandeid huviorbiidis, et kuidas ja millest edukus ning saavutused sõltuvad. Kõik on teadus! Nii nagu matemaatika on teadus, nii on ka äritegemine teadus, nii nagu matemaatika põhineb kindlatel alustel, nii põhineb ka äritegemine oma kindlatel alustel. See ei ole midagi uut.

Suhtlemine inimeste vahel toimub tunnetusliku alateadvuse kaudu. Selleks, et oma tahe, eesmärk ja soov viia alateadvusesse peab teadma KUIDAS seda teha nii, et ei tekiks vastuolu. Kui ostja tunneb ebakindlust ja usaldamatust jääb ostu-müügi tehing katki, siis samamoodi käib alateadvuse mõjutamine – see peab toimuma läbi usalduse ja turvatunde. See on õpitav ning omandatav, sest see on teadus nagu matemaatika ja käib läbi valmite ehk teaduslikult tõestatud teooriate kaudu.

Asjata ei öelda, et sa pead olema enda esimene klient, sest kui sa ei suuda seda endale müüa, siis ei suuda seda ka kliendile. Kõik on seotud alateadvuses olevate uskumuste, harjumuste, arusaamade jne, kui need muutuvad, muutuvad ka tulemused.

Coach Nele Pruul: Imeline Ajalugu artikkel

Sina Nele Pruul tegeled coachinguga ja Sinu tegemisi Facebookis jälgides saab aru, et rõhud oma töös väga palju inimeste enda tahtmistele ja nende mõtlemisele. Milliseid nõuandeid Sa seoses sellega inimestele annad?

 Coaching ei ole tegelikult midagi uut. Treenereid, õpetajaid või juhendajaid on olnud läbi aegade erinevatel eluvaldkondadel ja on ka praegu. 

Minu nõuanne inimestele, kes tahavad oma elus midagi saavutada, kes tahavad oma tahtmist saada, just seda tahtmist, mis on neile väga hingelähedane, millest isegi parimad sõbrad ei pruugi teada, kuid mis annab nende elule väärtuse ja mõtte, sest nad teavad, et tänu sellele nende elus midagi muutub, ärge nähke üksi vaeva, palgake coach, kes aitab selle idee või tahte reaalsuseks muuta, sest kogu tööst moodustab 95% mõtlemine. 

Kui kaugesse perioodi ulatub Sinu poolt pakutav coachingus kasutatav info?

Need teadmised on väga-väga vanad, neid lihtsalt ei levitatud, sest kardeti, et kui enamik neid teab, siis kaob kontroll inimeste üle.

Ajaloo suurkujud, lisaks eelmisel sajandil elanud ning tänapäeval elavad enesearenguga tihedalt seotud tegijad, kinnitavaid ammuseid tõdesid, et inimeste mõttejõud on võimas ning seda saab mõõta.  

coaching
coaching

Coach Nele Pruul: National Geographic artikkel

Kui inimesel on soov rohkem raha teenida nii era- kui ärielus, siis kuidas need omavahel seotud on ja kuidas selline tahe reaalselt saavutatav on?

Mäletan, kuidas lapsepõlves räägiti valgest laevast, mis tuleb ja vabadusse viib… räägiti, et tõeline elu on väljapool riigipiire… Täiskasvanuna, kui piirid vabaks läksid ja reisimas sai hakata käima, siis sain aru, et unelm paremast elust ei ole New Yorkis, ei ole Stockholmis, ega kusagil mujal… See tõeline elu ja vabadus on igaühe enda MÕTLEMISES.

Et hakata rahalisi sissetulekuid suurendama peab teadma, kuidas vundamendi ladumine ehk mõttemaailm töötab. Mõtlemine on vaimne programm ja see on seotud tugevalt paradigmade ehk harjumuste ning uskumustega. 

Nikola Tesla ütles „Et mõista universumit, peab mõistma energiat, võnkeid ja sagedusi!“ 

Füüsikud kinnitavad seda, et inimene ja kogu ülejäänud maailm meie ümber on energia ning kõik asjad vibreerivad kindlal inimsilmale nähtamatul sagedusel. Kui need idee omaks võtta, siis arusaamine, kuidas inimmõistus töötab saab selgemaks. 

Kuna sarnane energia tõmbab ligi sarnast energiat, siis on väga tähtis mõista, et me ei saa oma ellu seda mida tahame, mida soovime, millest unistame, oh ei… me saame seda, millega alateadlikult harmoonias vibreerime. 

Coach Nele Pruul: Rikaste TOP​

Kuidas viia tahe oma alateadvusesse nii, et ei tekiks vastuolu?

Kui TAHE läheb ALATEADVUSEGA vastuollu, võidab alati ALATEADVUS.

Öeldakse, et inimene õpib kõige rohkem enda tehtud vigadest ja ebameeldivatest kogemustest, et mis ei tapa teeb tugevaks. Me teeme aastaid rumalaid vigu, mis vahest isegi laostavad meie elu, enne kui tuleme õigele arusaamisele. Tihti juhtub, et see taipamine tuleb liiga hilja.

Suurimaks küsimuseks siinjuures on MIKS? 

Mis on põhjuseks, et vaatamata pingutustele, andes iga päev endast parima, ei õpita vigadest vaid neid korratakse, astutakse samasse ämbrisse ning muutusi soovitud tulemuste suunas nii nagu soovitakse, ei paista.

Teatavasti on enamus inimestel üks siht, see on iga normaalse inimese elumõte – TAHE elada paremini, töötada efektiivsemalt ning edukamalt.

Kuid vaadata ümberringi, siis miks see õnnestub vähestel?

Kas õnn peitub juhustes või igaühes endas?

Kas selleks on olemas plaanikindel tee, juhtnöörid või mitte?

Ausalt öeldes on lõpuks ometi JÄLLE võimalus seda õppida, et vastutame oma elu eest ise ja seda, et kui tahame muuta elu enda ümber, peame eelkõige alustama oma sisemaailma muutmisest.