National Geographic artikkel

Sina Nele Pruul tegeled coachinguga ja Sinu tegemisi Facebookis jälgides saab aru, et mõttemaailm on vundamendiks erinevatele tahtmistele. 

Kui inimesel on soov rohkem raha teenida nii era- kui ärielus, siis kuidas need omavahel seotud on ja kuidas selline tahe reaalselt saavutatav on?

Mäletan, kuidas lapsepõlves räägiti valgest laevast, mis tuleb ja vabadusse viib… räägiti, et tõeline elu on väljapool riigipiire… Täiskasvanuna, kui piirid vabaks läksid ja reisimas sai hakata käima, siis sain aru, et unelm paremast elust ei ole New Yorkis, ei ole Stockholmis, ega kusagil mujal… See tõeline elu ja vabadus on igaühe enda MÕTLEMISES.

Et hakata rahalisi sissetulekuid suurendama peab teadma, kuidas vundamendi ladumine ehk mõttemaailm töötab. Mõtlemine on vaimne programm ja see on seotud tugevalt paradigmade ehk harjumuste ning uskumustega. 

Nikola Tesla ütles „Et mõista universumit, peab mõistma energiat, võnkeid ja sagedusi!“ 

Füüsikud kinnitavad seda, et inimene ja kogu ülejäänud maailm meie ümber on energia ning kõik asjad vibreerivad kindlal inimsilmale nähtamatul sagedusel. Kui need idee omaks võtta, siis arusaamine, kuidas inimmõistus töötab saab selgemaks. 

Kuna sarnane energia tõmbab ligi sarnast energiat, siis on väga tähtis mõista, et me ei saa oma ellu seda mida tahame, mida soovime, millest unistame, oh ei… me saame seda, millega alateadlikult harmoonias vibreerime. Sellepärast ei näegi paljud inimesed tulemusi, mida nii väga tahetakse. Tahtmine mõtlemises ei ole kooskõlas sellega, mida keha energiana välja saadab ehk alateadlikult tunneb.

Kõik sündmused, olukorrad ja inimesed meie elus on seega, loodusseaduste tulemus, mida ise suuname oma mõtete ja tunnetega? 

Jah, kui midagi on halvasti, siis on lihtne süüdistada teisi, majandust, kolleege, kliente, perekonda jne, aga tegelikult on vaja võtta vastutus ise oma olukorra ja tulemuste ees ning neid muuta. Kas olla edasi ohver ja kannatada või tulla sellest välja – kas kannatada rahanappuse käes, kannatada kuidas müügikäive ei kasva, kannatada kuidas teised sind kohtlevad jne ainus viis seda teha, on muuta mõtlemist ning seejärel paradigmasid.

Võin julgelt öelda, et paradigmade muutmine on suurim kingitus, mida selle ala spetsialistid ja teadlased on saavutanud.

Mis need paradigmad on?

Paradigmad on erinevate harjumuste kogum, mis resideeruvad alateadvuses ja panevadki seetõttu inimesi käituma alateadlikult. Tegelikult inimeste enamus igapäevaseid tegevusi ongi harjumuslikud. 

Kas sissetulekute suurus on ka seotud paradigmadega?

Jah, raha teenimine on ka seotud uskumuste ja harjumustega. Raha on samuti energia. Kui pole raha, siis on järelikult rahaga halb suhe. Kui rahast rääkides ja rahaga koos tuntakse ennast mugavalt, siis seda on. Kui rahasse on aga vastupidine suhe – kardetakse kaotada oma sissetulekut… kardetakse, et müük ei õnnestu, siis nii ka läheb… seos on alateadlikul tasemel.

Kuidas rahaparadigma muutmine käib?

Kui tahetakse sissetulekuid suurendada, rohkem kaupa või teenust müüa, siis peab tegema OTSUSE, et mis iganes selleks on vaja teha, sellega minnakse lõpuni kuni uue tulemuseni välja. Mugavus tuleb kõrvale jätta. Kahjuks teevad paljud inimesed otsuseid praeguste olukordade põhjal, mis ongi takistuseks, sest ei saa minna kaugemale, kui praegune paradigma seatud on. 

Et ületada piire, minna kaugemale praegusest rahaparadigmast, tuleb sihtida kõrgemale, püüda kaugemaid tähti! Peab pingutama. Olenemata minevikust ja päritolust, kõik võivad saada omale rohkem raha, rohkem müüa, rohkem kliente jne määravaks on TAHE seda teha ning paradigma muutmine.

Siin läheb vaja Coachi abi, kes näitab ja juhendab KUIDAS paradigmade muutmine käib. See on protsess, mis hõlmab teatud kindlate mõtteviiside omaks võtmist ning käitumise ja tegutsemise muutmist. Mida rohkem saadakse enda võimete kohta teada, mida suuremaks teadmised kasvavad, seda paremaks elu muutub… nähakse võimalusi, mida enne ei nähtud… kuuldakse asju, mida enne ei kuulnud…  kuid neid ongi vaja, et paradigmasid muuta.

Leia mind Facebookist

Nele Pruul coaching

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga