Imeline Ajalugu artikkel

Sina Nele Pruul tegeled coachinguga ja Sinu tegemisi Facebookis jälgides saab aru, et rõhud oma töös väga palju inimeste enda tahtmistele ja nende mõtlemisele. Milliseid nõuandeid Sa seoses sellega inimestele annad?

 Coaching ei ole tegelikult midagi uut. Treenereid, õpetajaid või juhendajaid on olnud läbi aegade erinevatel eluvaldkondadel ja on ka praegu. 

Minu nõuanne inimestele, kes tahavad oma elus midagi saavutada, kes tahavad oma tahtmist saada, just seda tahtmist, mis on neile väga hingelähedane, millest isegi parimad sõbrad ei pruugi teada, kuid mis annab nende elule väärtuse ja mõtte, sest nad teavad, et tänu sellele nende elus midagi muutub, ärge nähke üksi vaeva, palgake coach, kes aitab selle idee või tahte reaalsuseks muuta, sest kogu tööst moodustab 95% mõtlemine. 

Kui kaugesse perioodi ulatub Sinu poolt pakutav coachingus kasutatav info?

Need teadmised on väga-väga vanad, neid lihtsalt ei levitatud, sest kardeti, et kui enamik neid teab, siis kaob kontroll inimeste üle.

Ajaloo suurkujud, lisaks eelmisel sajandil elanud ning tänapäeval elavad enesearenguga tihedalt seotud tegijad, kinnitavaid ammuseid tõdesid, et inimeste mõttejõud on võimas ning seda saab mõõta. 

Mis siis on see mõtteviis?

Kokkuvõtvalt öeldes on mõtteviis inimese väljakujunenud hoiak. See on tema uskumuste kogum, mis kujundab seda, kuidas ta iseennast ja maailma mõtestab ning määrab tema suhtumise erinevatesse olukordadesse, sest inimese mõtted, tundeid ja käitumine on alati omavahel kooskõlas.  

See ongi koht, kus Coachi abi vaja läheb, sest harmoonia saavutamine nõuab rohkem ja täpsemaid teadmisi.

Meil kõigil on aastatega väljakujunenud just meile omane mõtteviis, aga kui soovitakse muutusi, siis peab endalt küsima:

  • kas olemasolev annab seda, mida tegelikult tahame elus saada? 

  • ja kui ei anna, siis kuidas seda muuta?

Muutuste vajadus tuleb tahtmistest, miks?

Kui inimesel ei ole piisavalt tahtmist, kui see pole tema nii öelda kinnisidee, siis ta ei saavuta seda. 

Kasutan N.Goddard `i tsitaati „ … muutused algavad intensiivsest põletavast soovist muutuda…“

Ometi paljud loobuvad, miks?

Just, mis hoiab inimesi tagasi, kuigi tahetakse ja igapäev mõeldakse paremast elust, rohkem teenimisest jne? Iga päev ollakse valmis tegema paremini, kui eile jne aastast aastasse ilma tulemusteta. Mis takistab?

Lisaks mõtteviisidele on inimestel elujooksul arenenud välja ka erinevad harjumused ehk paradigmad. Harjumuste muutmine nõuab ka teadmisi, sest teadmatus põhjustab hirmu. Kui pole teadmisi, kuidas edasi liikuda, millele toetuda on alati lihtsam loobuda ja leida vabandusi miks ei saa.

Kelle jaoks on coaching?

Coaching sobib kõigile, kes tahavad oma elus teha teoks sellised soovid ja tahtmised, mille kohta pole neil õrna aimugi, et KUIDAS seda teha. 

Rõhutan veel kord, et mõtlemine teadlikult, tundmine alateadlikul tasemel ning igapäevased tegevused peavad olema harmoonias, sel juhul saavutataksegi soovitud tulemus.

Rohkem teenida, rohkem kaupa ning teenuseid müüa on kõigi soov kuid, kui selle protsessi taga ei ole 95% ulatuses kuulikindlat mõtlemist, vaid kahtlused, siis kahjuks mingit tulemusi ei tule. 

Albert Einsteini ütlus  „Sa ei saa kasutada probleemide lahendamiseks sama energiat, mis need tekitas“ on puhas kuld. 

 

Kõik on energia – mõtted, tunded ja teod Sellepärast ma soovitangi inimestele, et ärge nähke üksi vaeva. See viis, kuidas seda õigesti teha on kõigile kättesaadav.Küsimus on jällegi selles, kas TAHETAKSE.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga