Imeline Teadus artikkel

Kuidas saada oma TAHTMISED? Sina oled õige inimene, kelle käest seda küsida, sest Sinu tegemisi Facebookis jälgides saab aru, et rõhud oma töös väga palju inimeste enda tahtmistele ja nende mõtlemisele.

Oma tahtmine on ju kõige magusam ja kui see on saavutatud, siis selle üle tuntakse eriti suurt rõõmu. Tahtmine on kõige alus. Ütleb ju ka vanarahvatarkus „tahtmine on pool võitu!“. 

Kui pole tahtmist, sihti või eesmärki, siis ollakse nagu mänguasi, mida juhib väline keskkond. Välisest keskkonnast saame me infot läbi 5 meele – läbi haistmise, maitsmise, kompimise, nägemise ja kuulmise.

Kui aga soovitakse saavutada oma unistus või tahetakse eesmärk teoks teha, siis tuleb õppida kasutama oma kõrgemaid meeli. Seda ma coachingus õpetangi. Ma õpetan inimestele kuidas nende eesmärk või tahmine sõltub nende mõtlemisest ehk sellest, kuidas kasutatakse arutlus- ja ettekujutlusvõimet, mälu, eeldamist, tahet ja intuitsiooni.

Milline on järgmine samm?

Tuleb teha inventuur ja analüüsida, kas kõik mõtted ja tegevused, mida  hetkel tehakse, kas need on need, mis viivad edasi ning kas nende tegevuste jätkamine annab lõpuks soovitud tulemuse või on vaja midagi muuta.

Enamik inimesi käib iganädalaselt tööl ning sellel ajal viiakse ellu kellegi teise eesmärke. Kui tullakse koju, siis pole jõudu ja viitsimist enam oma eesmärkidega tegeleda. Palgatöös pole midagi halba, küsimus on selles, kuidas need kaks omavahel ühendada. 

Oma töös sellele ma keskendungi, näitan inimestele, kuidas nad saavad saavutada omad eesmärgid ja tahtmised, kuidas nende tegevused seda peegeldavad ning kuidas näha ja ära tunda võimalusi, mis on nende ja nende tahtmiste vahel.

W.D.Wattles on tabavalt öelnud „..üksikisik rikastub tehes asju teatud viisil. Selleks, et teha teatud viisil, selleks peate olema võimeline teatud viisil mõtlema. Teie viis asju teha on otsene tulemus sellest, kuidas te asjadest mõtlete.“

Seega mõtted toodavad tulemusi, mõtted panevad teatud viisil käituma, mõtted annavad füüsilisi kogemusi jne. Mõtetel on jõudu!

Sinu abiga on juba paljud inimeed muutnud oma mõtlemist. Saad Sa tuua mõne näite, kui radikaalseid muutusi on vaja mõtlemises teha?

Nagu eelpool just mainida sai, siis teatud viisil mõtlema hakkamine on esimene samm. 

Need, kes on tahtnud oma rahalist seisu parandada ja müügikäivet suurendada, siis nende jaoks ongi olnud suurimaks väljakutseks jääda truuks oma uutele mõtteviisidele olenemata ümber toimuvatest vastupidistest ilmingust – väljaminekud suuremad, kui sissetulekud; kuust kuusse sama müügikäive jne

Siin tulevad jälle mängu need 5 meelt, mis annavad meile infot, mis igapäevaelus toimub. Need, kes aga tahavad oma elu muuta ja oma tahtmised saavutada, need on valmis õppima ning rakendavad nende 5 meele asemel, teadlikult 6 teist vaimset meelt. 

Vahel on mõtlemine kõige raskem töö, aga see on õpitav tegevus. Nii lihtne on jääda lõksu olemasolevatesse mõtteviisidesse, kuid ei tohi unustada, et tehes kõike nii nagu siiani, saadakse jälle samu tulemusi. Kui kõik päevad näevad ühtemoodi välja, siis loota, et tulevikus on teisiti, on enese- petmine. 

Sinu jutust jääb mulje, et kui teatakse mida tahetakse elus saada ja muutes oma mõtlemist, on see ka võimalik?

Jah, suurimaks takistuseks on igaühe enda mõtlemine. Sellepärast ongi ülimalt oluline teada MIDA TAHETAKSE elus saada või muuta ja MIKS. Kui pole mõjuvat põhjust, siis tõukejõudu hüppamiseks pole. Tegutsema ei hakata.

Mõtlemisele järgneb tegevus?

Just! Lihtsalt unistamine ei vii kusagile. Tegutsemine vastavalt õigetele mõtetele on see, mis soovitud tulemused toob. Kõik need vajalikud tegevused aitab coaching inimeses välja tuua.  Coaching on ühenduslüli tahtmiste ja tegutsemiste vahel. 

Inimene peab ise otsustama mida ta tahab ja minu töö on aidata tal saavutada selleks vajalik mõtteviis.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga