Rikaste TOP

Kuidas viia tahe oma

alateadvusesse nii, et ei tekiks

vastuolu?

Kui TAHE läheb ALATEADVUSEGA vastuollu, võidab alati ALATEADVUS.

Öeldakse, et inimene õpib kõige rohkem enda tehtud vigadest ja ebameeldivatest kogemustest, et mis ei tapa teeb tugevaks. Me teeme aastaid rumalaid vigu, mis vahest isegi laostavad meie elu, enne kui tuleme õigele arusaamisele. Tihti juhtub, et see taipamine tuleb liiga hilja.

Suurimaks küsimuseks siinjuures on MIKS? 

Mis on põhjuseks, et vaatamata pingutustele, andes iga päev endast parima, ei õpita vigadest vaid neid korratakse, astutakse samasse ämbrisse ning muutusi soovitud tulemuste suunas nii nagu soovitakse, ei paista.

Teatavasti on enamus inimestel üks siht, see on iga normaalse inimese elumõte – TAHE elada paremini, töötada efektiivsemalt ning edukamalt.

Kuid vaadata ümberringi, siis miks see õnnestub vähestel?

Kas õnn peitub juhustes või igaühes endas?

Kas selleks on olemas plaanikindel tee, juhtnöörid või mitte?

Ausalt öeldes on lõpuks ometi JÄLLE võimalus seda õppida, et vastutame oma elu eest ise ja seda, et kui tahame muuta elu enda ümber, peame eelkõige alustama oma sisemaailma muutmisest.

Miks ma rõhutan sõna JÄLLE, aga sellepärast, et need meetodid ja teadmised olid saadaval Eestis juba enne Teist Maailmasõda. On päris hämmastav, kui palju tõlgiti tol ajal edu saavutamisega seotud erinevaid raamatuid eesti keelde, mis ringlevad turul ka praegu.

Kui tol ajal oli neid näputäis, siis nüüd tuleb uusi raamatuid poeriiulitele nagu seeni pärast vihma.

Kui 2006. aastal tuli välja R. Byrne film „The Secret“  ning ilmus ka samanimeline raamat, siis huvi mõttemaailma vastu kasvas maailmas hüppeliselt. 2008. aastal ilmus raamat eesti keeles ning hetkel on väga vähe neid inimesi, kes sellest midagi kuulnud ei oleks. 

Kõik teavad külgetõmbeseadust, kuid vaatamata sellele on ikkagi igal pool maailmas inimesi, kes püüavad iga päev teha paremini, jõuda kaugemale, tõusta kõrgemale, aga ei õnnestu. Mõni saavutab hiilgavaid tulemusi ning veidi aja pärast on alguses tagasi – kõik on läinud ja tuleb uuesti alustada. Mõni on saavutanud nagu lae, viimase piiri, millest edasi enam ei pääse, tehakse kõike, aga sellest mööda minna ei õnnestu. Samas tundub, et mõni saavutab oma tahtmisi mängleva kergusega.

Milles siis põhjus on? 

Vastus sellele on lihtne – kui TAHE mõtetes läheb vastuollu pildiga, mis on ALATEADVUSES, siis sellise lahingu võidab alati ALATEADVUS.

Näib uskumatuna, kuid  juba enne teist Maailmasõda oli Eestis olemas kirjandust, kus sellest räägiti ning õpetati, kuidas seda mõjutada. 

Lihtne katse, mis näitab väga selgelt ja konkreetselt, et igal inimesel on alateadvus ning seda saab mõjutada:

Sõrmusest on vaja läbi panna niit nii, et mõlemad niidiotsad jäävad nimetissõrme ja pöidla vahele ning sõrmus ripub umbes 25 cm pikkuse niidijupi otsas. Nüüd hoia seda ühe käega joonise keskkohal. 

Lase hõljuda ning vaata joonisel punkte A ja B. Hoia käsi paigal, liiguta ainult silmi punktide AB vahel – üllatusena näed, et sõrmus hakkab kiikuma selles suunas. Seejärel vaata vaheldumisi punkte C ja D. Jälle niikaua kuni sõrmus hakkab selles suunas kiikuma. Nüüd vaata punkte E ja F ning lõpuks tee silmadega ringe mööda ringjoont kuni sõrmus hakkab ringi käima. Kui fikseerid rahulikult joonise  keskkohta ning silmi ei liiguta, siis jääb sõrmus seisma. 

Hämmastav – aga see ongi tõestus alateadvuse olemasolust ja et see reageerib väga lihtsalt mõtetele. See katse peaks ka kõige uskmatumat inimest veenma, et alateadvus on olemas. See pole lihtsalt see, et käsi väriseb ja sõrmus liigub.

Kohtunikuks oled sina, sest sina otsustad kui ausalt mängisid.

See töötab iga inimese käes – olgu see laps või rauk, mees või naine, terve või haige, rikas või vaene. Suurema osa inimeste puhul liigub sõrmus kohe, osadel võtab see paar minutit. Igasugustest häirivatest mõtetest on vaja lahti lasta, vaja on lihtsalt rahulikult vaadata kordamööda kahte erinevat punkti.

Peale seda katset jääb üles veel üks küsimus – kuidas viia TAHE ja pilt ALATEADVUSES omavahel tasakaalu – kuidas teha paremini seda, mida teed või saavutada seda, mida kunagi teinud ei ole?

Alateadvus ei sünni ega sure, me saame selle pärandina oma vanematelt. Arusaamad, harjumused, uskumused, kõik mida kunagi elus on kogetud, nii hea kui halb, pesitsevad seal ja määravadki ära selle, mis elus toimub, mida peetakse võimalikuks saavutuseks, mida mitte. Igaühel on oma nägemus oma tahtmisest nii nagu on sellest ka nägemus alateadlikul tasemel sealhulgas kahtluste, hirmude ja ebaõnnestumise näol, mis ei lase TAHTEL võita.

Alateadvus oma erinevate harjumuslike käitumis- ja mõtlemismustritega on tegelikult inimloomuse oluline seadeldis, sest läbi harjumusliku tegevuse, suurendame oma jõudlust alateadlikult, mis võimaldab kergendada meie elu ja tööd. Harjumused on selleks, et neile mitte keskenduda vaid et nad alateadlikult meid juhiksid.  

Heaks näiteks on golfimängija Tiger Woods ning tema caddy Steve Williams. Ta polnud lihtsalt kotikandja ja julgustaja vaid lausa valetas talle ning seda põhjusega. 2000. aasta PGA meistrivõistlustel, kui Tiger oli neljandas voorus 17-ndal rajal ning ühe löögiga maas vajas ta birdy`t, et viigistada. Williams kalkuleeris kaugust lipust ning ütles kauguse olevat 95 jardi asemel  90 jardi. Lõpptulemusena Tiger võitis. Talle ei meeldinud, et valetati, kuid Steve teadis ning tundis Tigerit ja tema mänguvõimeid nii hästi, isegi paremini, kui Tiger ise. Samuti teadis ta väga hästi, kuidas teda alateadlikult mõjutada ning miks Tigerile valetada oli vaja. 

Alateadvust ei saa sundida, seda tuleb mõjutada ja seda tuleb teha ilma tahtejõudu kasutamata! Teisest küljest on see väga kergeusklik, sest võtab vastu kõik, mis räägitakse, ilma arvustamata. Kui alateadvus tekitab tunde, et see idee ei tööta, siis see ei töötagi, ometi ju tahaks ning vastupidi. 

Seda ongi sajandeid uuritud, et kuidas läbi alateadvuse mõjutamise teha paremini seda, mida tehakse ning kuidas TAHE viia alateadvuslikesse harjumustesse lihtsalt ja kergelt. Nii nagu ei saa minevikku teha olematuks, nii ei saa ka alateadvuses olevaid vääraid, ebameeldivaid harjumusi, takistavaid uskumusi olematuks teha, neid saab asendada.  Protsessi kiirus sõltub inimesest ja sellest, kui ruttu uued arusaamad, uskumused ja harjumused omaks võetakse. 

Mina kasutan oma töövahenditena tänapäeval selles valdkonnas maailmas number üks tegija 87 aastase Kanadas elava Bob Proctori poolt väljatöötatud materjale, mis põhinevad rohkem kui 50-aastasel kogemustepagasil. Olen tema ametlik esindaja Eestis ning suurima rõõmuga annan edasi tema juhtnöörid, kuidas viia tahe alateadvusesse nii, et ei tekiks vastuolu tahtmise ja alateadvuse vahel.

Rohkem infot www.nelepruul.com ja FB Nele Pruul Coaching

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga